המרכז לייעוץ שינה - יועצת שינה

יועצת שינה לתינוקות , פעוטות וילדים | המרכז לייעוץ שינה

לוח אירועים

שאלות ותשובות

דף הבית > שאלות ותשובות
אז ככה הבת שלי בת עוד מעט עשרה חודשים..היא הולכת לישון בסביבות השעה שמונה לאחר מקלחת ובקבוק (מטרנה) במהלך היום ישנה בבוקר במשך שעה ורבע בערך ושוב בצהריים בסביבוןת אחת בצהריים עוד שעה ..בלילה היא קמה בסביבות 12 או שתיים בלילה ושוב בחמש בבוקר בד"כ נותנים לה בקבוק היא אוכלת וחוזרת לישון..ניסיתי קורונפלור לא הולך עדיין קמה ..היא אוהבת לשתות את הבקבוק ולאחוז בחיתול וככה נרדמת...אני לא יודעת מה יכול לגרום לה שובע?? או לפחות לישון יותר שעות בלילה..תודה רבה אשמח לשמוע מכם...

גיל 10 חודשים היא צריכה לישון כ14 וחצי שעות ביממה ,מתוך זה 11 שעות בלילה וביום כ 3 וחצי שעות בשני פרקי שינה .אני ממליצה להרדים אותה יותר מוקדם לקראת שעה 19:30 ,ולא לתת לה בקבוק בלילה, בגילה אין לה צורך באוכל . היא נרדמת עם הבקבוק מתוך הרגל ומתוך הקשר שינה נסי לתת לה רק את החיתול מספר לילות.

היי, הבת שלי בת 7 חודשים היום ובחודשיים האחרונים היא מתעוררת כל לילה ב3 וחצי 4 היא לא מסתפקת במוצץ - יונקת צד אחד ונרדמת ואח"כ אני מעירה אותה בשבע מניקה אותה מהצד השני .התחלתי לתת לה סימילאק בסביבות 9 וחצי 10 בערב על מנת שתישן לילה שלם כי אולי לא מספיק לה היניקה אך זה לא עוזר... והיא אוכלת כמות של 150-160 מ"ל... בפעוטון היא אוכלת פירות וירקות ישנה בבוקר לחצי שעה שעה בתשע וצהריים ישנה שעתיים שלוש אח"כ בבית ישנה שעה בסביבות חמש שש מניקה אותה והארוחה הבאה סימילאק בעשר בערך ונרדמת באחת עשרה עד 3 וחצי... וחוזר חלילה...היא לוקחת מוצץ ונרדמת עם חיתול צמוד...

אני מבינה שהיא ישנה טוב במהלך היום בגן ובבית וזה יפה מאוד .אני ממליצה לך להרדים את ביתך בשעה מוקדמת יותר לקראת 19:30 בערב ולהתחיל טקס שינה בשעה 18:30.בנוסף נסי לא להניק אותה בלילה אלא לתת לה את המוצץ והחיתול בלבד  .

תינוקת שלנו בת חודש, אני ממש ממש רוצה להרגיל אותה לישון לילה שלם, בבקשה תעזרי לי כי אין לי מושג כיצד לעשות זאת....!!!

קודם כל מזל טוב.אני יתחיל ואומר שבגיל חודש אין לתינוקת את היכולת לישון לילה שלם מכיוון שהילדה צריכה לאכול בתדירות של כ-3-4 שעות(לילה שלם נחשב בגיל הזה 6 שעות רצופות). מבחינה ביולוגית רק לקראת גיל חצי שנה מופרש הורמון מלטונ ין שמופרש בעיקר בזמן החשכה המאותת לנו מתי עלינו לישון . בגיל חודש היא צריכה לישון כ 16-18 ביממה מחולק על פני היממה. אני ממליצה לך להרגיל את ביתך לחפץ מעבר כמו חיתול טטרא ספוג בריח שלך (ראי טיפ 2) ולהשכיב אותה לישון אחרי טקס שינה בחדר השינה שלה עם אורות מעומעמים וכמובן כמו שרשמת בלילה לא להדליק אורות ולא לדבר איתה .

התינוקת שלנו, בת שנה וחודשיים, מתעורר בלילה ורוצה "לאכול", היא שותה קצת מהדייסה ואז מחבקת את הבקבוק וממשיכה לישון. ניסיתי להציע לה מיים אך היא ממש לא רוצה. הילדה ממש קטנה-רזה אז אני שמחה שהיא אוכלת אך העיניין הוא שהיא ל א אוכלת. ( בלילה ) אני רוצה "להילחם" בלילות שתשתה מיים אך אני כל כך עייפה. אין מנוס נכון? רק להתעקש על מים?!

אני ממליצה להפסיק עם הבקבוק לגמרי, היא יצרה תלות בבקבוק כדי להרדם .בגיל זה כבר אין צורך להאכיל אותה ,היא לא רעבה ולכן לא אוכלת.אני ממליצה על חפץ מעבר, (ראו בעמוד הטיפים) היא צריכה הקשר שינה אחר ולא בקבוק לדוגמא דובי או חיתול טטרה ואפילו בגד עם הריח שלך.

הבן שלי בן 8 חודשים עדיין לא ישן לילה שלם,הוא אוכל פירות ומרק בסדר גמור במשך היום (למרות שטיפת חלב טוענים שהמשקל שלו באחוזון 3) בגיל חודשיים עד 4 חודשים ישן מצויין ומאז פשוט עד היום לא ישן טוב, ניסיתי הכל, אורז קורנפלור , אמבטיה, כלום לא עוזר הוא יכול לקום גם כל שעה בלילה לוקח שתי לגימות מהבקבוק מוצץ וחוזר לישון

אני ממליצה להתחיל בסדר יום .סדר יום מאוד חשוב לילדים ונותן תחושה של ביטחון ויציבות ,מכוון את השעון הביולוגי של הילד ועוד.אני ממליצה להרגיל אותו לסדר יום קבוע שעות שינה וארוחות קבועות . . ילד בגיל 8 חודשים צריך לישון כ 14 וחצי שעות ב יממה ושלוש פרקי שינה במהלך היום,בוקר צהריים ואחה"צ .את צריכה להחליט על סדר יום קבוע שמתאים לגילו ולהתפתחותו וכמובן לשעות שינה שהוא זקוק .ברגע ששעות השינה של ילדך יהיו קבועות הוא ישן טוב יותר ובמשך זמן ארוך יותר.לגבי הלילות אני ממליצה להפסיק עם הבקבוק ולהרגיל אותו לקחת מוצץ לבד. ואני ממליצה כמובן על חפץ מעבר   .

בת חצי שנה-- הולכת לישון ב21:00 קמה ב01:30 נרדמת לאחר כחצי שעה יניקה ונדנוד בעגלה, קמה שוב ב04:00, אכלה טיפה ושוב נדנוד בעגלה להירדמות לפעמים לוקח שעה-שעתיים... מה עושים???

ילדים בגיל חצי שנה צריכים לישון כ 14 וחצי שעות ביממה שמתוכם 11 שעות בלילה.היא צריכה לישון שלוש פרקי שינה במהלך היום כלומר שנת בוקר שנת צהריים ושנת אחה"צ.לפי הבנתי מהמידע חסר לה שעות שינה .יש משפט שאני חוזרת עליו המון והוא "שינה מעודדת שינה, עייפות גוררת עייפות".בנוסף הייתי ממליצה להרגיל אותה לישון בלי הנקה ובלי נדנוד עגלה בהדרגה. סדר יום קבוע בשינה ואכילה מאוד חשובים וכמובן טקס שינה לפני השינה.

7 1
הצטרפו לניוזלטר של המרכז לייעוץ שינה
שם:
דוא"ל:

יועצת שינה | הוסף למועדפים | יועצת שינה בגוגל +