המרכז לייעוץ שינה - יועצת שינה

יועצת שינה לתינוקות , פעוטות וילדים | המרכז לייעוץ שינה,פתרונות שינה לערב החג

לוח אירועים

פתרונות שינה לערב החג

דף הבית > מאמרים >פתרונות שינה לערב החג
שתף |
פיתרונות שינה של תינוקות לערב חג
מאת: דבורה זהבי כהן- פיית השינה

החגים הם תקופה נפלאה שכל בני המשפחה מתאחדים יחד בערב החג. השמחה וההתרגשות מלווה בחששות כגון:
איך להרדים את הילדים? האם להרדים לפני או אחרי הארוחה?

מכיוון שחשוב שאתם תיהנו מערב החג עם בני המשפחה, מומלץ לעשות כל מה שיהיה לכם ולילדכם נח. אין המלצה גורפת לכל הילדים, ההמלצה משתנה בהתאם לצרכים ולהרגלים של הילד.

ישנם ילדים שהשכבה מאוחרת מידי תגרום להם להיות נרגנים, ממורמרים, בוכים ועוד. רצוי שכל הורה יעשה את השיקולים שלו בהתאם לטמפרמנט ולצרכים של הילד.

יש תינוקות ופעוטות שמסוגלים להתמודד עם השכבה מאוחרת ויש תינוקות אחרים שאינם רגועים וזה נמשך עד ההשכבה.

ריכזתי עבורכם מספר המלצות איך לצלוח את ערב החג בהצלחה:

1. שנת צהריים – השכיבו את ילדכם לשנת צהריים מאוחרת בערב החג. במידה וילדכם ישן פעמיים ביום, דחו מעט את שנת הבוקר ואת שנת הצהריים.

2. נסיעה ברכב- במידה ואתם נוסעים ברכב לארוחת החג, השתדלו לצאת מעט מוקדם יותר כדי שילדכם יצליח להירדם ברכב ויגיע פחות עייף לארוחת חג.

3. הגעה מוקדמת למארחים- השתדלו להגיע מוקדם יותר לארוחת החג, כך שיהיה לילדכם יותר זמן להסתגל לסביבה, ייתכן ויראה סימני עייפות לפני שהאורחים מגיעים ויצליח לישון מעט לפני הארוחה.

4. עזיבה מוקדמת בארוחת החג- במידה ואתם רואים שילדכם לא מוצא את עצמו מרוב בכי ועייפות, תשקלו לעזוב את ארוחת החג, מוקדם יותר משאר האורחים. לרוב המארחים והמשפחה תבין את הקושי.

5. משחקים- קחו עמכם חפצים שילדכם אוהב, 2-3 משחקים, כך שיוכל להעסיק את עצמו מעט.

6. מוצץ וחפץ מעבר- במידה מוילדכם רגיל למוצץ, קחו 2-3 מוצצים עמכם. כמובן שמומלץ להביא אתכם את חפץ המעבר של הילד ו/או סדין עם הריח של הבית.

7. השכבה בזמן הארוחה- ייתכן שילדכם יהיה ערני בחלק מהארוחה, אך יראה סמני עייפות לאחר זמן מה. אני ממליצה להשכיב אותו לישון בחדר חשוך וצדדי. קחו בחשבון שזה עלול לקחת יותר זמן מההשכבה בבית, מכיוון שהוא אינו מכיר את הסביבה ואולי יהיה רועש.

8. הרדמה בכל דרך- גם אם ילדכם רגיל להירדם בכוחות עצמו, הוא עלול לבכות ולבקש את עזרתכם. אל תחששו לעזור לו בכל דרך אפשרית, אתם לא פוגעים בהרגלי השינה שלו.

9. הילד מאושר – זכיתם, ילדכם לא מתקשה להישאר ערני ומחויך לאורך כל הארוחה, תהנו מזה. ברגע שתצאו לכיוון הבית, ייתכן שיירדם כבר ברכב. אך תעירו אותו כשאתם מגיעים הביתה.

10. מקלחת וטקס שינה- בערב החג, אין צורך לבצע טקס שינה במידה והילד נרדם אצל המשפחה. לגבי המקלחת, מומלץ לקלח את הילד לפני היציאה לארוחת חג או בשעות הצהריים.

חג שמח, ואל תשכחו שגם לכם מותר ליהנות!

שתפ חדש 5
הצטרפו לניוזלטר של המרכז לייעוץ שינה
שם:
דוא"ל:

יועצת שינה | הוסף למועדפים | יועצת שינה בגוגל +