המרכז לייעוץ שינה - יועצת שינה

יועצת שינה לתינוקות , פעוטות וילדים | המרכז לייעוץ שינה,סוד השינה הטובה

לוח אירועים

סוד השינה הטובה

דף הבית > מאמרים >סוד השינה הטובה
שתף |
סוד השינה הטובה
מאת: דבורה זהבי כהן

אנחנו אוהבים את ילדנו יותר מכל דבר בעולם. הכל נעשה עבורם ונרצה את הטוב ביותר בשבילם. אנחנו בוחנים כל דבר הנכנס לפיהם ובוחרים בקפידה את הגן בו ילמדו. ובכל זאת, אנחנו מחכים בכל ערב שיירדמו כבר, ונוקטים בשיטות שונות ומשונות על מנת שיירדמו 'חזק', 'טוב', 'עמוק'. האם השיטות הללו טובות?

כשבני הראשון נולד, התקשיתי מאד להרדים אותו. כאמא טרייה וצעירה, בלעתי בשקיקה כל עצת סבתא שניתנה לי: הרדמתי אותו בעגלה, באוטו, עליי – בנדנוד על כיסא ההנקה, בתוך הנדנדה שלה. חלק מהשיטות אכן הרדימו את הילד אבל בכל פעם זה היה בעוכריי.

בהתחלה נהייתי משועבדת לכיסא הנדנדה. משזה נשבר, עברו עלינו לילות קשים ומרים של צרחות רמות ועברנו לעגלה. מצאנו את הפיתרון המושלם: סיבוב קצר בחוץ באוויר הפתוח והופ – נרדם כמו נסיך. עד הגשם הראשון. והוא נמשך שלושה לילות. שלושה לילות של בכי בלתי פוסק.

הגיע תורו של הרכב. בעלי, בחוסר רצון בולט, נאלץ לארוז את עצמו בתוך מכנס וחולצה, לקחת את הילד, לחגור אותו ברכב ולנסוע איתו רבע שעה עד שיירדם. לאחר מכן, היה עליו, בזהירות מיטבית, להוציא אותו מהכיסא, לעלות איתו שתי קומות ולהשכיבו במיטה. אם במקרה התעורר באמצע – הוא לקח אותו, אבל וחפוי ראש, בחזרה לרכב.

הרכב היה פיתרון דווקא די טוב (אם כי לא ממש נוח אבל למי אכפת, העיקר שהיא נרדמה) לתקופה ארוכה עד שיום אחד, ככל הרכבים בישראל, נאלץ להגיע למוסך לשלושה ימים – נקרעה לו רצועת ההגה. הצרחות שבו למעוננו.

עכשיו כבר יכולתי לצאת עם העגלה אבל הקטן סירב להירדם.

מיואשים פנינו ליועצת שינה. היא הקשיבה בסבלנות לסיפור קורע הלב והשינה שלנו, הנהנה בחיוך חביב והודיעה חגיגית כי זו טעות נפוצה של הורים רבים. הצורך להרדים בכל מחיר ולזכות בכמה שעות של שקט, מוציא הורים מדעתם ומשפיותם.

השיטות הללו אולי מרדימות את הילד, אבל מעבר לכך שלרוב הן לא נוחות (יציאה בקור או בחום עם העגלה, נסיעה ברכב לעת ליל, שיעבוד לכיסא הנקה וכד'), הן גם הופכות את הילד להיות תלותי בשיטה המסויימת הזו וברגע שהיא איננה, הוא לא יכול להירדם.

לכן, השיטה הטובה ביותר, כמה מפתיע, גם אם נראית המתישה ומפחידה ביותר, היא הרגלת הילד להירדמות ושינה במיטתו בצורה מסודרת ובריאה.

עברנו תהליך לא פשוט (אשר היה נסבל ואפשרי בזכות יועצת השינה שלנו) של בכי, כאבי לב ולילות טרופים, אשר להפתעתנו דווקא הסתיים מהר מכפי שחשבנו והתכוננו. מסתבר שתינוקות מתרגלים במהירות למצבים חדשים. אבל הכי חשובה היא העובדה כי הילד שלנו זוכה מדי ערב לתשומת ליבנו המלאה: מקלחת, ארוחת ערב וסיפור, מצליח מאז להירדם לילה לילה במיטתו, ישן למשך כל הלילה ומתעורר בכל בוקר עם חיוך.

1 5
הצטרפו לניוזלטר של המרכז לייעוץ שינה
שם:
דוא"ל:

יועצת שינה | הוסף למועדפים | יועצת שינה בגוגל +