המרכז לייעוץ שינה - יועצת שינה

דבורה זהבי כהן | פיית השינה | המרכז לייעוץ שינה

לוח אירועים

פיית השינה

דף הבית > פיית השינה
שתף |
 

נעים להכיר, פיית השינה

שמי דבורה זהבי כהן, בת 38 נשואה לאיציק ואם לבר ו-ים המקסימים. בהכשרתי אני מחנכת מוסמכת לגיל הרך, מלווה התפתחותית מוסמכת לתינוקות ויועצת שינה בכירה הידועה בכינוי פיית השינה. מניסיוני הרב, להורים יש נטייה, שלא באשמתם, להעצמת בעיות ומה שפשוט לפתרון ע"י אדם המתמחה בתחום הבעיה, נראה להורים מסובך לפתרון וזאת עקב חוסר מודעות.

לצערי, תינוק אינו נולד עם הוראות הפעלה וההורים ניזונים מכל מיני עצות שונות מהסביבה הקרובה שלהם, מספרים שונים וגם מאנשי מקצוע. הרבה מאוד מקורות מידע לנושא אחד יכולים ליצור בלבול גדול בקרב ההורים שעלול לגרום להם לנקוט בחוסר פעולה או בפעולה שגויה. גם אני למדתי שיטות רבות להקניית הרגלי שינה בריאים. אינני נוקטת בשיטה אחת בלבד על כל ההורים. אני מאמינה שתינוקות אינם נולדים ב"שטאנץ" ומה שעובד על תינוק אחד, אינו בהכרח יעבוד על תינוק אחר. אני מתאימה אישית את השיטה המתאימה לכל תינוק ולכל משפחה (גם ההורים נמצאים במשוואה) וזאת רק לאחר איבחון המתבצע באמצעות שאלון שההורים ממלאים ושולחים אלי טרם פגישת ההדרכה בביתם.

מעגל הקסמים של נושא השינה.

הורים רבים עוברים לילות ללא שינה שלאחריהם הם אמורים לתפקד במאת האחוזים בעבודה שלהם, להגיע הביתה ולטפל בילדים, בערב "להילחם" בפעוט שילך לישון כשבשלב מסוים אנו מוכנים לעשות ה-כ-ל כדי שהוא יירדם וייתן לנו שעה של שקט ולילה של מנוחה. בלילה ההורים עסוקים בהתעוררויות חוזרות ונשנות של הילד והם מוצאים את עצמם עסוקים בשימת "פלסטר" על הבעיה כדי להרוויח עוד כמה שעות שינה לקראת יום העבודה הבא.

יש לי את הפתרון עבורכם ליציאה ממעגל הקסמים הזה!

דרך כרוכה בהכוונה והתמדה כאשר בסיומו של התהליך (הלא ארוך) ההורים זוכים ללילה שלם של שינה. הפתרונות פשוטים יותר ממה שאתם מדמיינים! אפילו יותר פשוטים מלקחת את הילד לרכב לסיבוב הירדמות מסביב לשכונה.

האם לפיית השינה יש אבקת קסמים?

בהחלט כן! אבקת הקסמים שלי היא אמיתית ופועלת בכל פעם שאני משתמשת בה. לאבקת הקסמים שלי קוראים התמדה. אני מסבירה לכל הורה שנכנס לתהליך ייעוץ שינה שלפני שנכנסים לזה, הוא צריך לקבל עליו התחייבות להתמיד ולבצע את ההנחיה שאתן לו בצורה מדויקת וזאת על מנת שהתהליך יסתיים בהצלחה והמשפחה כולה תוכל לישון לילות שלמים.

תני לי בבקשה טיפ, זה בטח יעזור.

כשהורים מספרים לי את המקרה הפרטי שלהם ולאחר מענה על מספר שאלות שלי, אני יודעת להגדיר את גודל הבעיה. יש מקרים שבהם לתינוק כבר יש הרגלי שינה טובים וצריך לתקן רק דבר אחד קטן כדי לשפר את המצב. במקרה כזה אני נותנת בשמחה טיפ להורים מכיוון שה מה שהם זקוקים לו. יש מקרים שבהם צריך ללמד את הילד להירדם בכוחות עצמו. במקרה שכזה טיפים לא עוזרים. אני צריכה ללמוד את הסביבה ההתנהגותית של הילד ע"י אבחון מעמיק ואז אני מדריכה את ההורים בביתם ומנחה אותם במהלך שבועות הליווי כיצד לנהוג בכל יום.
 

2 5
הצטרפו לניוזלטר של המרכז לייעוץ שינה
שם:
דוא"ל:

יועצת שינה | הוסף למועדפים | יועצת שינה בגוגל +