המרכז לייעוץ שינה - יועצת שינה

יועצת שינה לתינוקות , פעוטות וילדים | המרכז לייעוץ שינה,הרגלי שינה

לוח אירועים

הרגלי שינה

דף הבית > מאמרים >הרגלי שינה
שתף |
הרגלי שינה – חשובים כמו אכילה נכונה
 
הרגלי שינה – הרגלי שינה נכונים ילוו לאורך כל הדרך
כל אדם מפתח במשך חייו הרגלים שונים. הרגלי אכילה, הרגלי שינה, הרגלי היגיינה ,הרגלי עבודה ועוד. מכלול של הרגלים שמרכיבים את אישיותו והתנהלותו של כל אדם שמתפקד באופן נורמאלי.
הרגלי שינה שונים במהותם מההרגלים האחרים. הרגלי שינה מתקשרים לשעות שבהן איננו פעילים, הגוף שלנו במנוחה מוחלטת ואיננו מודעים לסביבה ולכן החשיבות הגדולה שמוענקת להקניית הרגלי שינה אצל פעוטות מגיל צעיר מאד.
הרגלי שינה של תינוקות בעיקרון שונים מהרגלי שינה אצל מבוגרים או הרגלי שינה בגילאים שונים.
כשאנחנו בתור הורים נתקלים בבעיות שינה אצל ילדינו או חושבים שעלינו להקנות להם הרגלי שינה בריאים יותר מהקיימים, חשוב לפנות לייעוץ אצל יועצת שינה שמתמחה בנושא. דבורה זהבי כהן, יועצת שינה לתינוקות, תוכל לסייע לכם ולהעניק לכם ייעוץ מקצועי בכל מה שקשור לבעיות שינה או הרגלי שינה של תינוקות ושל ילדים.
 
הרגלי שינה של תינוקות – חשוב להקנות לילדינו הרגלי שינה מינקות
הרגלי שינה של תינוקות או של ילדים שמוקנים להם מגיל צעיר מאד, מלווים אותם למשך כל חייהם, וחשיבותם תתברר בהמשך הדרך, כשהם יגלו בעצמם, כבוגרים, עד כמה הרגלי שינה חשובים מבחינה התפתחותית והבריאותית. כשתינוק עוד צעיר מאד, ושעות השינה שלו נקבעות על פי הארוחות שלו והצורך שלו בשעות שינה רבות, אין בידינו כהורים את האפשרות לשלוט ולהקנות לו הרגלי שינה כמו שהיינו רוצים. הרגלי שינה של תינוקות נקבעים על פי צרכיו המיידים כמו אוכל ושינה מרובה לצורך התפתחותו המוחית והפיזית. אך בהמשך הדרך, כשהצורך שלהם בשעות שינה מרובות פוחת, זה הזמן להקנות להם הרגלי שינה שיתאימו להם כילדים וכאנשים בוגרים. כדי לדעת אילו הרגלי שינה של תינוקות כדאי להקנות לתינוקינו, רצוי לפנות לייעוץ אצל יועצת שינה לתינוקות שמבינה בנושא ויש לה ניסיון בתחום של הרגלי שינה של תינוקות וילדים. דבורה זהבי כהן, יועצת שינה לתינוקות וגם עבור פעוטות, עוסקת כבר שנים בנושא זה ותוכל לייעץ לכם בכל מה שקשור להקניית הרגלי שינה לתינוקות.
 
הרגלי שינה אצל פעוטות – פעוטות עם הרגלי שינה של מבוגרים
סופסוף הסתיים פרק הטיטולים והתינוק שלנו כבר ילד קטן וחמוד, איש קטן בזכות עצמו. הוא הולך לבד לשירותים, וגם בלילה הוא יודע שעליו לעשות את צרכיו בשירותים לפני השינה. פעוטות שלא מזמן נגמלו מטיטולים, זוכים ליחס של בוגרים, כדי לתת להם את התחושה, שרק תינוקות "עושים" בטיטול. הרגלי שינה אצל פעוטות לפעמים נקשרים לגמילתם מטיטולים. הם לא קמים בלילה כדי לבקש את ליווי ההורה לנוחיות, אין עליהם טיטול "מגן" שימנע תאונות, והם מרגישים בוגרים ואחראיים.
הרגלי שינה אצל פעוטות חשובים ביותר, כי הם אלה שילוו אותם בעת התבגרותם. פעוטות שיפתחו בתקופה זו של ילדותם הרגלי שינה לא נכונים, יהיה להם קשה להשתחרר מהם בעתיד.
דבורה זהבי כהן, יועצת שינה לתינוקות, תייעץ לכם כיצד להקנות לילדיכם הרגלי שינה בריאים שילוו אותם בהמשך הדרך.
תינוקות, פעוטות, וילדים, ולמעשה כל גיל, צריכים הרגלי שינה קבועים וברורים כי הם הבסיס והתשתית להתנהלות ולחיים תקינים של אנשים עם הרגלים בריאים.
2 1
הצטרפו לניוזלטר של המרכז לייעוץ שינה
שם:
דוא"ל:

יועצת שינה | הוסף למועדפים | יועצת שינה בגוגל +